Дональд і Меланія Трамп хотіли прикрасити Білий дім

Музей Ґуґґенхайма тонко натякнув Президенту США Дональду Трампу на його надмірне багатство. Коли американський лідер попросив музей позичити для Білого дому пейзаж зі снігом роботи голландського художника Ван Ґоґа, йому натомість запропонували взяти золотий унітаз. Про це повідомляє Washington Post.

Як відомо, президенти США і перші леді часто позичають цінні художні роботи, щоби прикрасити різні кімнати в своїй офіційній резиденції. Дональд і Меланія Трамп звернулись до Музею Ґуґґенхайма з проханням надати їм у користування пейзаж зі снігом роботи Ван Ґоґа.

Водночас у музеї вибачилися і заявили, що не зможуть надати картину, однак запропонували альтернативу.

«Мені шкода… повідомити вам, що ми не можемо брати участь в цьому запозиченні, оскільки картина є частиною музейної колекції Таннгаузера, яку заборонено перевозити, за винятком рідкісних випадків», – написала кураторка музею Ненсі Спектор в листі до президентської родини.

При цьому куратор додала, що музей може надати Білому дому для довгосторокового користування золотий унітаз, створений італійським скульптором Мауріціо Каттеланом.

«Він, звісно, надзвичайно цінний і дещо крихкий, але ми надамо всі інструкції з його установки і догляду», – уточнила представниця музею.

Золотий унітаз під назвою «America» є повністю функціональним експонатом. Його розглядають як гостру сатиру на надмірне багатство США.

Білий дім пропозицію музею не коментував.