пенсіонери
Порошенко у Давосі домовився з МВФ про пенсійний вік

МВФ відмовився від вимоги підвищення пенсійного віку в Україні. Хоча раніше саме ця умова фігурувала для надання чергового траншу фінансової допомоги. Про це заявив Президент України Петро Порошенко.

«Я попросив, щоб у пенсійній реформі ми прибрали вимогу щодо підвищення пенсійного віку. І враховуючи ту складну соціальну ситуацію, в якій зараз опинилася Україна, ми найшли ці компроміси. Нам пішли назустріч», – заявив глава держави, коментуючи зустріч з директором МВФ Крістін Лаґард у Давосі.

Як підкреслив Порошенко, Міжнародний валютний фонд, зокрема, директор-розпорядник Лаґард «з великою довірою» ставиться до України.

«Підстави для цього є абсолютно чіткі: до цього уся без виключення українська влада багато обіцяла, але нічого не робила. Головне було отримати перший транш під обіцянки і на цьому фактично припинити розвиток співпраці», – заявив Порошенко.

Він наголосив, що зустріч з Лаґард у Давосі була «розмовою партнерів».

Також Порошенко заявив, що надання третього траншу кредиту МВФ, який очікується у лютому, поповнить золотовалютні резерви України на 1,7 млрд. доларів США.

Крім того, за його словами, до цього траншу прив’язані гроші від інших фінансових інститутів та держав.

Порошенко нагадав, що Швейцарія дасть Україні ще 200 млн. доларів США кредиту, які надійдуть у золотовалютні резерви.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ