Наразі МВФ не бере участі в програмі фінансової допомоги Греції. Водночас, Німеччина прагне залучити Фонд до реалізації нової програми кредитування Афін

Міжнародний валютний фонд не вважає реструктуризацію боргів Греції обов’язковою процедурою. У списанні частини боргу Афін у даний момент немає необхідності. Про це заявила директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард після закінчення зустрічі з канцлером ФРН Анґелою Меркель в Берліні 22 лютого. Про це пише Deutsche Welle.

Проте, за словами Лаґард, поточний борг буде реструктуровано – наприклад, шляхом зниження процентних ставок або зміною термінів погашення кредитів.

Глава МВФ в цілому позитивно оцінює діяльність грецького уряду, який намагається виконати вимоги міжнародних кредиторів.

«Ми зараз налаштовані набагато оптимістичніше», – заявила Крістін Лаґард та закликала Афіни до подальших реформ податкової та пенсійної системи.

Варто зазначити, що наразі МВФ не бере участі в програмі фінансової допомоги Греції. Водночас уряд Німеччини зацікавлений в тому, щоби залучити Міжнародний валютний фонд до реалізації нової програми кредитування Афін.

У цьому питанні є серйозні розбіжності між МВФ та європейськими донорами. Фонд виступає за полегшення затверджених в ЄС бюджетних показників для Греції, а також за списання частини боргів. Німеччина виступає проти такого підходу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ