Усі заходи, зазначені в програмі, яку підтримує МВФ, спрямовані на зменшення державного боргу України / На фото – Йоста Люнґман

У Міжнародному валютному фонді висловили впевненість у здатності України погасити борги за кредитами минулих років. Про це заявив глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнґман, передає FinClub.

На його думку, поєднання політики НБУ, спрямованої на накопичення золотовалютних резервів, і суттєва фінансова підтримка від міжнародної спільноти означає, що Україна зможе обслуговувати свої боргові зобов’язання.

Утім, ситуація залишається нестійкою. Впродовж останнього півроку міжнародні ринки капіталу позначилися певною нестабільністю.

У цих умовах Україні необхідно зберегти макроекономічну стабільність, зменшувати свій борг, проводити структурні реформи, які дозволять залучити інвесторів і, зрештою, посилити зростання, пояснює Люнгман.

«Якщо продовжувати податкову і бюджетну політику в її нинішньому руслі, то частка державного боргу співвідносно до ВВП буде знижуватися. Усі заходи, зазначені в програмі, яку підтримує МВФ, спрямовані на зменшення державного боргу», – зазначив він.

Нагадаємо, у Мінфіні повідомили, що в поточному році Україна має виплатити зовнішнім кредиторам на погашення і обслуговування боргу 6,1 мільярда доларів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнґман заявив, що Міжнародний валютний фонд поки не побачив радикальних змін рівня корупції в Україні.