За словами міністра соціальної політики, соцстандарти все одно поступово зростатимуть

Міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що Міжнародний валютний фонд пропонує відмовитися від підвищення мінімальної заробітної плати впродовж наступних трьох років, пише видання Realist.

Однак, за його словами, мінімальна зарплата не буде заморожена на рівні 3200 гривень.

«Якщо ми в цьому році підвищуємо мінімальну пенсію на 10%, ми мінімум на 15% повинні збільшити мінімальну зарплату. Що ми читаємо в проекті Меморандуму? Заморозити зарплату на три роки. Що це означає? Що мінімальна пенсія зростатиме, а внесок в ПФ – падатиме. Ми знову будемо збільшувати дефіцит ПФ, за що нас лає МВФ. Хлопці, поясніть мені цей феномен, щоб я зрозумів. Але відповіді немає», – заявив Рева.

За його словами, очікувати на стрибкоподібне підвищення соціальних стандартів не варто, проте поступово вони зростатимуть.

«Я не думаю, що мінімальна зарплата буде рости стрибкоподібно так, як вона виросла зараз. Вона три роки не росла. У нас співвідношення між середньою зарплатою і мінімальною за три роки погіршилося вдвічі. Ми просто вирівняли співвідношення», – сказав Рева.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, головний кредитор України вимагає до 1 квітня 2017 року скасувати можливість для громадян, які не отримують житлових субсидій, платити за житлово-комунальні послуги в розстрочку. Про це йдеться у проекті меморандуму України та МВФ. Однак цей пункт поки залишається неузгодженим.

Читайте: Стало відомо, на які жертви піде Україна заради траншу МВФ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ