Також Фонд стурбований через імовірні зміни до Кримінального процесуального кодексу

Міжнародний валютний фонд вчергове нагадав Україні про зобов’язання боротися з корупцією у вищих ешелонах влади. Головним чином основний кредитор стурбований тим фактом, що Національне антикорупційне бюро можуть позбавити можливості розслідувати корупційні звинувачення проти високопосадовців. Про це йдеться у відповідному зверненні МВФ, що його має у своєму розпорядженні Європейська правда.

Більша частина листа за підписом керівника місії МВФ Рона Ван Роодена присвячена законопроекту №6220, згідно з яким змінюється Кримінальний процесуальний кодекс.

«Нашу увагу привернув факт обговорення у ВР пропозицій, які можуть дозволити іншим правоохоронним органам розслідувати факти корупції на вищих щаблях влади (законопроекту №6220)», – наголошується у зверненні.

У МВФ попередили, що ухвалення цього закону «суперечитиме зобов’язанню керівництва (України)», «може серйозно підірвати ефективність системи боротьби з корупцією» та «не відповідатиме програмі МВФ».

Також місія Фонду просить прем’єр-міністра Володимира Гройсмана «допомогти втримати законодавчу базу у відповідності з політикою, передбаченою в меморандумі з МВФ».

Окрім цього, місія Міжнародного валютного фонду нагадала, що для продовження виконання програми Київ має виконати своє попереднє зобов’язання і надати НАБУ право самостійно ініціювати в суді прослуховування підозрюваних. Зараз для негласного прослуховування НАБУ має просити СБУ про звернення до суду.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ