Ключовими вимогами фонду є пенсійна реформа, приватизація і боротьба з корупцією

Представник Міжнародного валютного фонду Вільям Мюррей озвучив у Вашинґтоні основні умови, що їх має виконати Україна для отримання чергового траншу. Земельної реформи серед них немає. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Ключовими вимогами фонду є пенсійна реформа, приватизація і боротьба з корупцією.

«Четвертий перегляд програми Радою директорів можливий після того, як необхідні в рамках цього перегляду реформи буде імплементовано. Основними з них є пенсійна реформа, заходи з прискорення приватизації та конкретні результати у боротьбі з корупцією», – сказав Мюррей.

Крім цього, додав він, у рамках четвертого перегляду важливим також є продовження фіскальної реформи і реформа енергетичного сектора.

Щодо земельної реформи, то, за словами представника МВФ, вона, як і раніше, є важливою умовою програми. Разом з тим, щоби досягти консенсусу з ключових питань, необхідно відстрочити її до кінця року.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з’явилась інформація, що МВФ вже погодився спростити умови надання нового траншу для України, виключивши звідти пункт про ринок землі, хоча раніше ця умова була обов’язковою.

Як відомо, 6 жовтня 2016 року Верховна Рада продовжила мораторій на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення до 1 січня 2018 року. Законопроект №5321-1 в цілому підтримали 297 депутатів.

Три фракції парламенту – «Народний фронт», «Батьківщина» та «Радикальна партія» –виступали за продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення  як мінімум до 2020 року.

У вересні президент України Петро Порошенко закликав Верховну Раду зняти мораторій на купівлю-продаж землі.

7 квітня лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що її політсила розпочинає підготовку до проведення всеукраїнського референдуму щодо продажу землі сільгосппризначення. Партія «Свобода» також приєдналась до цієї ініціативи.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ