МВФ вимагає провести в Україні пенсійну реформу

Підвищення ефективного пенсійного віку є критично важливим для продовження співпраці України і Міжнародного валютного фонду. Про це заявив директор європейського департаменту МВФ Пол Томсен – передає УНІАН.

«Пенсії дуже-дуже низькі, їх реальний розмір був зменшений інфляцією. Є необхідність їх збільшення, але це повинно відбуватися паралельно з параметричними змінами у пенсійній системі, які дозволять відновити фінансову життєздатність. Таким чином, так, підвищення низького віку виходу на пенсію, підвищення ефективного пенсійного віку – критично важливо», – наголосив Томсен.

«Це дійсно питання, щодо якого відбуваються дискусії в контексті наступного перегляду програми співпраці МВФ і України, щоб вийти на надійний план, як упоратися з цим у майбутньому. Таким чином, відповідь – так, пенсійна реформа – важлива частина наступного перегляду програми, і підвищення ефективного пенсійного віку є її (пенсійної реформи – ред.) частиною», – підкреслив представник МВФ.

За його словами, пенсійна реформа була частиною програми співпраці України і Фонду від самого її початку, і кілька разів відкладалася.

«Україна має серйозні проблеми з пенсійною системою. Я думаю, що це другий за розміром дефіцит пенсійного фонду в світі. Це комплексна проблема. В Україні дуже велика кількість пенсіонерів по відношенню до кількості людей, які сплачують внески у пенсійний фонд, це співвідношення 1 до 1», –  резюмував директор європейського департаменту Фонду.

Читайте: Влада хоче позбавити нас шансу жити гідно – експерт про пенсійну реформу

БЕЗ КОМЕНТАРІВ