У Фонді переконані, що зростання цін стимулюватиме українців економно споживати енергоносії

Міжнародний валютний фонд наполягає на підвищенні ціни на газ в Україні для внутрішніх споживачів до рівня імпортного паритету. Про це заявив постпред МВФ в Україні Йоста Люнґман, повідомляє УНІАН.

На думку МВФ, зростання цін сприятиме розвитку вільного ринку газу та стимулюватиме українців економно споживати енергоносії.

«Зобов’язання за програмою, яка підтримується МВФ, передбачають приведення цін на газ у відповідність з рівнем імпорту. Тому зараз фокус саме на цьому. Зрештою, остаточною метою є впровадження вільного газового ринку. На шляху до нього важливо продовжувати коригувати ціну на газ відповідно до ціни імпорту», – сказав Люнґман.

За його словами, ринкові ціни на газ на внутрішньому ринку стимулюватимуть реалізацію заходів з енергозбереження та сприятимуть ефективному розміщенню ресурсів.

«Вони дозволяють газовому сектору покрити витрати й отримати ресурс для інвестицій у газову інфраструктуру. Завдяки їм на газовий ринок приходять нові компанії, що спонукає до здорової конкуренції. Єдина ціна для всіх видів споживачів також ліквідує простір для корупції», – вважає постпред МВФ.

Нагадаємо, Україна в 2018 році розраховує на отримання двох траншів від Міжнародного валютного фонду на загальну суму 3-3,5 мільярди доларів США. Волночас у Національному банку України повідомили, що ризики відтермінування наступного траншу МВФ для України дещо посилилися.