Райс не підтвердив, що керівництво Фонду розглядає якісь зміни щодо умов виділення наступного траншу

Міжнародний валютний фонд дискутує з приводу останніх подій в Україні й згодом оголосить конкретну дату, на яку перенесли засідання Ради директорів щодо завершення третього перегляду виконання нашою державою програми EFF та ухвалення рішення про надання наступного траншу.  Про це заявив директор прес-офісу МВФ Джеррі Райс, передає Укрінформ.

«В Україні змінилася ситуація, ми обговорюємо ці зміни з владою в конструктивний спосіб. І ми очікуємо, що зможемо оголосити нову дату засідання Ради директорів найближчим часом», – сказав він.

Райс також підкреслив, що подібна практика, коли переносяться засідання Ради, має місце час від часу і не є чимось «надзвичайним чи особливим».

Водночас він не підтвердив, що керівництво Фонду розглядає якісь зміни щодо умов виділення наступного траншу.

Як відомо, раніше МВФ підтвердив внесення у порядок денний на 20 березня питання щодо надання чергового траншу України. Згодом воно зникло з порядку денного Ради директорів МВФ.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пояснив таке рішення необхідністю уточнення між Україною та МВФ показників економічного зростання у зв’язку з блокадою на Донбасі.

У свою чергу, в Національному банку України вважають, що для макроекономічної та фінансової стабільності принциповою є не дата отримання траншу, а сам факт співпраці з МВФ. За словами заступника голови НБУ Олега Чурія, перенесення засідання Ради директорів МВФ не вплине на курс гривні.