МВФ
Розмір траншу наразі не відомий

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду голосуватиме за виділення Україні чергового траншу в середині липня. Про це заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк, пише DT.UA.

При цьому, з його слів, яким буде розмір траншу та чи буде змінюватися графік – це рішення МВФ.

«Він і тільки він їх приймає. Попередньо планувалося 1,7 млрд. доларів, але слід врахувати, що через політичну нестабільність співробітництво було заморожене і було практично втрачено цілий рік. Для нас критична не стільки сума, скільки процес реформування та перебування в графіку МВФ. Це важливо для зовнішніх інвесторів, також до цього прив’язані інші кредити. Це потужний сигнал для інвесторів, а без інвестицій економіка не запуститься», – наголосив Данилюк.

Нагадаємо, Верховна Рада досі не розглянула ще всі закони, необхідні для вирішення питання МВФ, хоча в уряді розраховували, що це станеться ще до кінця травня.

Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом приблизно 17 млрд. доларів з першим траншем у 5 млрд. доларів спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми і виділення в 2015 році трьох траншів по 1,6 млрд. доларів з їх подальшим зменшенням до 0,61 млрд. доларів у 2016-18 роках.

Наразі Україна встигла отримати лише два транші.

Читайте: МВФ вимагає від України реформ в обмін на гроші

БЕЗ КОМЕНТАРІВ