Порядок денний засідань Ради директорів фонду ухвалений до 7 квітня

До 7 квітня 2017 року основний кредитор України не розглядатиме питання про виділення Україні чергового траншу в рамках так званої програми розширеного фінансування. Принаймні про це свідчить розклад засідань Ради директорів Міжнародного валютного фонду. Про це інформує 5 канал з посиланням на сайт МВФ.

Як відомо, раніше МВФ підтвердив внесення у порядок денний на 20 березня питання щодо надання чергового траншу Україні. Згодом воно зникло з порядку денного Ради директорів МВФ.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пояснив таке рішення необхідністю уточнення між Україною та МВФ показників економічного зростання у зв’язку з блокадою на Донбасі.

У свою чергу, в Національному банку України вважають, що для макроекономічної та фінансової стабільності принциповою є не дата отримання траншу, а сам факт співпраці з МВФ. За словами заступника голови НБУ Олега Чурія, перенесення засідання Ради директорів МВФ не вплине на курс гривні.

Директор прес-офісу МВФ Джеррі Райс заявив, що Міжнародний валютний фонд дискутує з приводу останніх подій в Україні й згодом оголосить конкретну дату, на яку перенесли засідання Ради директорів щодо завершення третього перегляду виконання нашою державою програми розширеного фінансування та ухвалення рішення про надання наступного траншу. 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ