Деяку частину вартості блакитного палива перенесуть на літні місяці

До кінця липня 2017 року Україна має запровадити тариф на розподіл газу. Про це йдеться у меморандумі України та МВФ, оприлюдненому на сайті Міністерства фінансів, передає Економічна правда.

«До кінця липня 2017 року ми переглянемо інші параметри системи комунальних субсидій домогосподарствам для поліпшення адресності; запровадимо коригування соціальних норм у непікові місяці впродовж опалювального сезону», – йдеться у документі.

«Крім того, ми застосуємо тариф на розподіл газу й опалення на основі потужності, що дозволить перенести деяку частину вартості на літні місяці – всі зміни набудуть чинності з 1 травня 2017 року», – зазначається у меморандумі.

«Таким чином, це дозволить обмежити видатки на субсидії з оплати комунальних послуг у розмірі 47 млрд. гривень у 2017 році», – наголошується у документі.

Нагадаємо, Нацкомісія, що здійснює регулювання в царині енергетики та комунальних послуг, пообіцяла призупинити дію свого рішення про запровадження абонплати за газ. Розгляд відповідного питання винесли на розгляд під час засідання комісії, що відбудеться 10 квітня.

Раніше відомство затвердило розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання. Плату з 1 квітня повинні були платити споживачі щомісяця, незалежно від фактичного обсягу споживання. Абонплата нараховуватиметься на підставі приєднаної потужності кожного споживача (відповідно до типу газового лічильника).

У НКРЕКП заявили, що завдяки цьому рішенню ціна на газ для споживачів знизиться на 13%. Але чиновники недоговорювали: так, ціна газу як товару знижувалася на вартість транспортування – на 13%, проте ніхто не пояснював, що з квітня 2017 року споживачі газу ще починають додатково платити абонентську плату операторам газорозподільних мереж.

Згодом прем’єр-мінстр Володимир Гройсман заявив, що Кабмін вимагатиме переглянути це рішення НКРЕКП. Президент Петро Порошенко також заявив, що рішення про запровадження абонплати на газ має бути призупинено.

Читайте: Експерти підрахували вартість плати за транспортування газу для українців

5 квітня у Мінфіні повідомили, що транш МВФ в один мільярд доларів вже надходить до резервів НБУ.

3 квітня Рада директорів МВФ ухвалила рішення про виділення Україні грошей. Це вперше в історії, коли основний український кредитор схвалив четвертий поспіль кредитний транш для України. Міністр фінансів Олександр Данилюк назвав таку подію справжньою перемогою.

Згодом стала відома низка зобов’язань України перед МВФ. Ідеться про розширення повноважень НАБУ, створення Антикорупційного суду, «лібералізацію ринку землі», пенсійну реформу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ