Для силового зняття блокади Донбасу потрібне рішення штабу АТО

Можливість силового розблокування ввезення вугілля з тимчасово окупованих районів Донбасу на підконтрольну уряду території підрозділами МВС залежить від рішення штабу АТО, який діє на Донбасі. Про це в ексклюзивному коментарі УНН заявив позаштатний радник міністра внутрішніх справ нардеп Антон Геращенко.

«По-перше, державі необхідно визначитися зі своєю позицією відносно економічних, політичних взаємовідносин з тією територією, яка окупована Росією. Поки цього не відбувається. Президент, Прем’єр-міністр мають заявити, чим ми торгуємо, чим ми не торгуємо. Це має бути зрозуміло нашому народу, яка наша кінцева мета, чи ми там проводимо економічну діяльність, щоб люди, які там знаходяться, громадяни України, все рівно відчували зв’язок з нашою країною, чи ми навпаки розриваємо всі економічні зв’язки і кидаємо їх напризволяще. Це не просте питання», – розповів Антон Геращенко.

На запитання, чому правоохоронні органи не вдаються до силового розблокування поставок, він зауважив, що МВС не може втручатися в цю ситуацію, бо на території Донецької та Луганської областей працює штаб антитерористичної операції, здійснення якого проводиться СБУ.

«У даному випадку підрозділи Міністерства внутрішніх справ, вони підпорядковуються рішенням штабу АТО. Які будуть рішення штабу АТО, вони будуть і виконуватись», – сказав він.

Нагадаємо, 15 лютого уряд ухвалив рішення про надзвичайні заходи в енергетиці. Рішення було прийнято на тлі блокади активістами на залізниці поставок вугілля з Донбасу.

В ООН заявили, що блокада залізниці на Донбасі призведе до фінансових збитків та зростання безробіття. У ЄС вказали на занепокоєння через блокаду на Донбасі. Прем’єр-міністр України назвав блокаду постачання вугілля взимку злочином.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, торгівля з терористами класифікується як сприяння терористичній діяльності і карається відповідно до Кримінального кодексу України. Якщо хтось знає про факт торгівлі з терористами, але не подає заяви про вчинення злочину до СБУ  – той фактично є співучасником тероризму.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ