У Представництві ЄС в Україні спростували заяву МВС про необхідність заміни посвідчень водія у разі короткострокових поїздок

Якщо українці перебуватимуть в країнах Євросоюзу менше шести місяців, їм не доведеться отримувати водійські посвідчення нового зразка. Таким чином у Представництві ЄС в Україні спростували нещодавню заяву вітчизняного МВС. Про це пише видання Про Львів.

Угода про асоціацію з ЄС та потреба виконання Україною її положень не передбачає змін щодо практики використання громадянами України посвідчень водія, в тому числі при короткотерміновому відвідуванні ЄС, наголосили у європейському відомстві.

Необхідність заміни українцями водійських прав для поїздок в ЄС заперечив і керівник Головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій. Хоча саме він 15 липня заявив, що українські міжнародні водійські права втратять чинність в країнах ЄС з 1 січня 2018 року.

Тепер представник МВС змінив свою думку: «Реалізація положень директиви [Ради ЄС] або можливих нововведень буде стосуватися лише тих, хто у майбутньому отримуватиме посвідчення водія вперше або вже замінюватиме їх після ухвалення таких норм».

За його словами, в Україні вже видаються національні посвідчення водія, які відповідають частково нормам ЄС.

«А оскільки закон зворотної дії не має, то у разі прийняття нами нових норм громадяни не повинні будуть міняти посвідчення водія у терміновому порядку», – заявив він.

До слова, це вже не перша спроба з боку МВС «стимулювати» водіїв масово міняти посвідчення чи держномери, аргументуючи це потребою виконувати міжнародні зобов’язання. В 2011 році тодішній міністр МВС Анатолій Могильов заявив, що українців не пускатимуть в ЄС зі старими правами з 29 березня 2011 року. У 2015 році заступник міністра МВС Сергій Чеботар сказав, що для поїздок в ЄС українцям доведеться міняти держномери на своїх автомобілях. Обидва рази ці заяви виявились повною брехнею.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ