Микола Полозов, адвокат Надії Савченко
Микола Полозов, адвокат Надії Савченко

Зустрівся з Надією Савченко в СІЗО. Худа, з чорними колами під очима. Вага трохи менше 60 кг. Каже, вчора виглядала ще гірше.

У п’ятницю дозволила взяти аналіз крові. За словами Надії, в крові чотирикратне перевищення елементів, які згущують кров, і дворазове зниження тих, які її розріджують. Як їй сказали лікарі, кров перетворилася на смолу, яку серцю дуже складно прокачувати, і є велика ймовірність утворення тромбу та раптової смерті, буквально уві сні.

Після цього почалися «танці з бубнами» з боку адміністрації. Спочатку приходив начальник СІЗО і попередив, що до неї можуть почати застосовувати заходи примусового виведення з голодування. Потім із Москви спеціально прилетіла головна у Федеральній службі виконання покарань з медичної частини. Прізвище Надія не запам’ятала, тільки ім’я та по батькові — Ірина Іванівна.

Усі разом вони почали умовляти Надію на госпіталізацію.

Від госпіталізації Савченко відмовилася, погодилася на введення їй глюкози і хлориду натрію внутрішньовенно.

Сухе голодування Надія припинити відмовляється. Вона розуміє, що внутрішньовенна підтримка довго тривати не зможе — вени просто «згорають». Але починати пити воду і приймати їжу вона поки не збирається.

Надія дуже чекає допуску до неї незалежної комісії лікарів. Українських або німецьких медиків. Але поки ніякої позитивної інформації про допуск наразі немає.

Про все це Надія написала заяви для адвокатів. Але на виході їх вилучили, повідомивши, що надішлють поштою, відповідно до закону. Що ж. Подивимося.

Окремо Надія звернулася до людей, які підтримують її. Вона знає, що 14 квітня відбудеться пряма лінія з президентом Путіним і просить ЗМІ поставити одне запитання. Не про видадуть чи не видадуть, а конкретно — КОЛИ президент Путін збирається повернути її додому в Україну.

Президенту Петрові Порошенку Надія запропонувала діяти рішучіше в переговорах про її звільнення. Коли вода повністю заповнює греблю, сказала Надія, у цей момент одна-єдина крапля може її прорвати.

Вона і є та сама крапля. Після її звільнення почнеться ланцюгова реакція, яка приведе до звільнення інших українських політв’язнів у Росії. В кінці заяви Надія підписала «З Україною в серці!».

Поки Надія Савченко тримається, але сил у неї зовсім небагато. Домовилися, що вона постарається протриматися до четверга, коли ми знову до неї приїдемо. Далі буде видно.

Надія Савченко

Джерело: Nikolai Polozov