Президент виступив на першій у 2016 році великій прес-конференції
Президент виступив на першій у 2016 році великій прес-конференції

Президент України Петро Порошенко дав першу велику прес-конференцію у 2016 році. Варто зазначити, що чекали на неї з нетерпінням, адже днями відбулася таємна зустріч за закритими дверима між українським лідером та емісаром Путіна Борісом Гризловим. Втім, обійшлося без сенсаційних заяв. Голова Української держави говорив про все і ні про що конкретно.

Далі до вашої уваги основні тези українського президента.

Найперше, Порошенко окреслив найважливіші пріоритети своєї діяльності у 2016 році. Це зовнішнє забезпечення миру та повернення України на тимчасово окуповані райони на Донбасі.

«Передусім – це забезпечення миру і, наголошую, повернення України на Донбас. У 2016 році має бути відновлено український суверенітет над окупованими територіями Донецької та Луганської областей», – заявив він та висловив надію, що «Мінська-3» не буде.

Порошенко підкреслив, що готовий зустрічатися «з ким завгодно» заради звільнення українських заручників і забезпечення режиму повної тиші на Донбасі.

«Я зустрічатимуться з ким завгодно, щоби повернути додому українських героїв: Савченко, Сенцова, повернути українських заручників, які перебувають як на окупованій території, так і на території РФ, забезпечити режим повної тиші, щоби припинити обстріл українських позицій», – сказав він.

Читайте: Після суду російських ГРУшників можуть обміняти на Сенцова й Кольченка

Як вже писав Інформаційний Акцент, Порошенко прокоментував зустріч з Гризловим. Зокрема, він заявив, що переговори з російським чиновником відбулися у рамках Тристоронньої контактної групи. У розмові йшлося про те, що політичне врегулювання на Донбасі можливе лише у вигляді повернення українського суверенітету на окуповані території – вибори за українським законодавством, за участі українських політичних партій, українських ЗМІ, з забезпеченням участі тимчасово переміщених осіб, які були вимушені залишити території. «Це весь перелік порядку денного зустрічі президента і тристоронньої контактної групи. Жодних інших…», – наголосив Порошенко.

Глава держави також нагадав, що боротьба за повернення Криму – також перший пріоритет порядку денного.

«Ми запропонуємо створити міжнародний механізм з деокупації півострова. Оптимальним форматом для початку такого механізму я розглядаю формат «Женева плюс»: за участю наших партнерів з ЄС, США і, можливо, країн – підписантів Будапештського меморандуму», – сказав Президент України.

Порошенко також розповів, що за результатами 2015 року країна просунулася на шляху проведення реформ, свідченням чого є позитивне рішення Європейської комісії про безвізовий режим для українців і початок дії зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

«Незважаючи на шалену протидію Кремля, з 1 січня почала в повному обсязі діяти поглиблена і всеохоплююча зона вільної торгівлі з Європейським Союзом. А безпрецедентна міграційна криза не стала перешкодою, і ми домоглися рішення Єврокомісії щодо завершення процедури з імплементації про безвізовий режим, і ми отримали безвізовий режим. Хоча мало хто вірив навіть всередині країни», – заявив український лідер.

Читайте: Україна вільно торгуватиме з ЄС із 1 січня

Голова держави зазначив, що позитивне рішення Єврокомісії щодо безвізового режиму – «індикатор того, що в Європі позитивно оцінюють реформи в Україні».

Порошенко також нагадав, що попередній рік завершився солідарним рішенням всіх 28 країн Євросоюзу продовжити санкції проти Російської Федерації як країни-агресора, що порушує Мінські угоди.

«Не думайте, що це відбувалося автоматично і не потребувало зусиль з боку нашої української команди. Отже, платою за агресію стала економічна криза, в якій Росія поглиблюється все глибше і глибше», – наголосив Президент.

Не міг Порошенко і не згадати про українську енергетику. Зокрема, він заявив, що Україна торік подолала залежність від російського газу і почала процес інтеграції в єдиний європейський енергетичний ринок.

«Газова голка, на якій країна сиділа десятиліттями, здавалася нашим довічним прокляттям. Навіть у найсміливіших мріях не могло представитися, що ми колись подолаємо залежність від російського газу», – глава держави.

Також Президент під час першої у 2016 році прес-конференції підписав закон про Державне бюро розслідувань та згадав про створення нових правоохоронних органів «на нових принципах, з нових людей, на нових, конкурсних засадах».

«Закон про Державне бюро розслідувань надійшов мені на підпис. Я підписую цей закон, і цим ми розпочинаємо процес, що і слідства у прокуратурі вже не буде. Прокуратура буде обмежена лише представництвом інтересів держави в суді», – зазначив він.

Очільник України розповів і про свій основний бізнес-актив – компанію «Roshen». За словами Порошенка, він підписав договір про передачу своєї частки в корпорації незалежному трасту під управлінням іноземного банку, який має право вести переговори про продаж компанії.

«Я підписав договір про передачу моєї частини Roshen до незалежного трасту, який заснований на моделі «сліпого» трасту, згідно з кращими міжнародними стандартами та згідно із законодавством України», – сказав український Президент.

Нагадаємо, в ході виборчої кампанії Порошенко обіцяв продати Roshen. Організацією продажу корпорації займається інвестиційна компанія Rothschild у консорціумі з української інвестгрупою «Інвестиційний капітал України» (ICU). Порошенко запросив за свою фабрику 3 млрд. доларів, тоді як єдиний покупець, швейцарська Nestle, готова заплатити лише один.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ