1
Росія зробить ставку на швидкий успіх на переговорах щодо Донбасу, вважає оглядач Der Standard

«Попри вже п’яту за ліком з початку конфлікту на Донбасі домовленість про припинення вогню, миру в регіоні все немає», – пише політичний оглядач австрійської газети Der Standard Андре Баллен.

Бойовики, за даними офіційного Києва, тільки вночі проти понеділка порушили перемир’я 48 разів. Сепаратисти, у свою чергу, повідомляють про те, що українські військові обстріляли населені пункти Комінтернове і Північний, внаслідок чого постраждали мирні жителі. Успіхом, як зазначає автор, вважається вже те, що «сторони не застосовують важке озброєння». В цілому ж, процес мирного врегулювання, як зазначає видання, затягується.

«На тлі кризи в Сирії ЗМІ геть забули про конфлікт на сході України, а протиборчі сторони задовольняються так званим замороженим конфліктом за прикладом придністровського. Більше того, ані конституційна реформа в Україні, ані проведення виборів за українськими законами в «народних республіках», ані передача Україні контролю над кордоном так і не зрушили з місця», – пише журналіст.

«Тепер мирному процесу додадуть поштовху на найвищому рівні», – прогнозує Баллен. Так, наприкінці грудня російська влада призначила колишнього міністра внутрішніх справ, екс-спікера Держдуми і близького соратника президента Владіміра Путіна Боріса Гризлова новим офіційним представником контактної групи з України, що «свідчить про те, що в Москві українське питання підняли на новий рівень». За словами Гризлова, «мінським угодам немає альтернативи». До того ж він надав черговий поштовх мирному процесу секретною зустріччю з українським Президентом Петром Порошенком, пише газета.

Як запевнив Гризлов в інтерв’ю російській газеті «Комерсант», переговори з українського питання «близькі до прориву», причому прогрес є не лише в питаннях розмінування та розв’язання гуманітарних проблем, але й у зближенні з важких політичних питань.

Читайте: Емісар Путіна вимагав від Порошенка амністії для бойовиків

Крім цього, мінські переговори «супроводжуються» прямими переговорами між Москвою і Вашингтоном: у місті Піонерське Калінінградської області РФ відбулася зустріч головного ідеолога Кремля Владіслава Суркова з помічником держсекретаря США у справах Європи Вікторією Нуланд, причому обидві сторони, очевидно, зуміли знайти компроміс, який сподобався Москві. Сурков, зокрема, назвав переговори «дуже конструктивними». У результаті, як додає Der Standard, було вирішено чинити тиск на своїх «підопічних» для того, щоби надати поштовх загальмованому процесу врегулювання.

«В результаті всього цього Росія, до речі, може сподіватися на економічні дивіденди, адже санкції проти РФ прив’язані до реалізації мінського процесу», – підсумовує Баллен. Координатор Держдепартаменту США щодо санкцій Деніел Фрід дав надію Москві тим, що санкції, запроваджені через кризу на сході України, можуть бути скасовані до кінця нинішнього року.

Читайте: Брак грошей змусив Кремль згорнути конфлікт на Донбасі – The Washington Times

БЕЗ КОМЕНТАРІВ