На думку Волкера, миротворці ООН можуть вигнати Росію з Донбасу, однак є одне “але”

Розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі може змусити російські війська залишити схід України. Так вважає спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер, про що він розповів виданню Дзеркало тижня.

Миротворці дійсно можуть вирішити проблему Донбасу, однак, за словами Волкера, голосування за відповідну резолюцію у Раді Безпеки ООН не матиме сенсу, якщо Росія не буде готовою підтримати її.

Водночас, запевняє постпред, США спробують змусити Путіна до миру, якщо він і надалі розпалюватиме конфлікт на Донбасі.

«США можуть сказати Путіну: якщо хочете – ми можемо допомогти, якщо не хочете – ми можемо гарантувати, що вам стане гірше», – дипломат.

Також він пообіцяв, що санкції проти Росії збережуться до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

«Я думаю, російська влада усвідомлює, що це буде тривати ще дуже довго. Якщо ми говоримо про мінські домовленості, то це не тільки припинення вогню. Вони вимагають також політичних кроків, безпеки, відновлення суверенітету України, повного контролю України над її території, і тому санкції не будуть зняті, поки все це не буде виконано. Навіть якщо Росія виконає ці умови і ми будемо впевнені, що вона хоче відновити суверенітет України шляхом механізмів, які ми зараз розробляємо, санкції все ще будуть активними через Крим», – резюмував Волкер.

Читайте: Вашинґтон повністю відкинув проект Путіна щодо миротворців на Донбасі

БЕЗ КОМЕНТАРІВ