Миротворча місія ООН
Миротворців ООН звинувачують у сексуальних злочинах

Миротворча місія ООН у Центральноафриканській республіці проводить внутрішнє розслідування щодо обвинувачень у сексуальних злочинах стосовно неповнолітніх, пише Reuters.

«Ми розслідуємо нові обвинувачення щодо сексуальної експлуатації, насильства та інших злочинів миротворців ООН та представників міжнародних сил у Банґі», – йдеться у заяві миротворчої місії ООН у ЦАР, що має назву MINUSCA.

Reuters нагадує, що минулого місяця було опубліковано незалежний звіт, у якому ООН та її агентства закидали неналежне розслідування сексуальних зловживань міжнародних миротворців у ЦАР у 2013 та 2014 роках.

Водночас співробітники місії ООН у ЦАР повідомили, що в офісі Дитячого фонду ООН у Банґі зустрічалися з чотирма дітьми, що є ймовірними жертвами сексуального насилля. Скільки миротворців учинили злочини або які країни вони представляють, поки що невідомо.

«Місія продовжує розслідувати кожну підозру. Нині ми розшукуємо факти та докази», – йдеться у повідомленні MINUSCA.

Reuters додає, що у незалежному звіті минулого місяця піддали різкій критиці  підхід ООН до розслідування зловживань миротворців у ЦАР. У звіті зазначалося, що три старші представники ООН зловжили владою, не застосувавши санкцій проти членів міжнародних підрозділів з Екваторіальної Гвінеї, Франції та Чаду.

Нагадаємо, Франція ввела війська у свою колишню колонію – ЦАР більше двох років тому, аби припинити кровопролиття між бойовиками-християнами та мусульманськими повстанцями, які захопили владу. Торік Париж почав виводити своїх військовослужбовців, яких загалом у країні перебуває 2 тис., передавши завдання щодо забезпечення миру контингенту ООН.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ