Депутатів каратимуть за «улюблену справу» – бійки у ВРУ
Депутатів каратимуть за «улюблену справу» – бійки у ВРУ

З вересня почнуть реформувати Верховну Раду. За словами спікера Володимира Гройсмана, реформу проведуть у рамках меморандуму, підписаного 3 липня між ВРУ та Європарламентом. Основні цілі, прописані в документі, – підвищення якості законів, поліпшення планування роботи комітетів, створення кодексу поведінки депутатів, а також підвищення ефективності взаємодії з опозицією, пише видання  Сегодня.

Напрацювання до реформи вже є, але остаточний проект буде готовий до грудня, розповів прес-секретар спікера Дмитро Столярчук: «З вересня по грудень в Україні працюватиме оціночна місія Європарламенту, яку очолить Пет Кокс. Вони, разом з координаційною радою Ради, і пророблять дорожню карту реформи».

Деякі зрушення щодо зміни роботи ВР в рамках майбутньої реформи є вже зараз. «Триває технічне оновлення Ради, – розповіла голова комітету у закордонних справах Ганна Гопко. – У комітети нарешті поставлять веб-камери і скайп, щоби ми могли проводити відеоконференції з Брюсселем, документообіг переведуть в електронний вигляд. А помічники депутатів і секретарі проходять тренінги в Європі: нещодавно наш комітет відправляв їх до Литви. Також планується підвищити прозорість фінансування Ради: будь-який українець зможе на сайті подивитися, скільки грошей пішло на обслуговування автопарку, папір тощо». Ще одна можлива зміна – збільшення тривалості робочого пленарного тижня, каже вона: «Понеділок потрібно зробити пленарним днем (зараз вихідний), а в п’ятницю і середу – працювати до вечора (депутати в ці дні працюють в залі до обіду, – авт.)».

У кодекс поведінки депутатів можуть увійти положення про покарання за бійки під куполом, кнопкодавство і прогули. «Реформа всередині парламенту необхідна. Важливо підвищити якість роботи над законами, спростити законодавчу процедуру, щоб ухвалювати їх швидше, – згоден з нововведеннями політолог Володимир Фесенко. – При великому обсязі законопроектів можна збільшити й пленарний тиждень. Але паралельно варто ввести покарання за прогули як засідань Ради, так і комітетів – позбавленням голосу, а то й мандата. Тоді депутати боятимуться прогулювати».

Також в рамках реформи ухвалюватимуть норми, які захистять права опозиції, запевняє Гройсман. «Дотримуючись демократичних прав, закони повинні ухвалюватися 3/4 голосів, з урахуванням думки опозиції, – вважає Вадим Карасьов. – Заява Гройсмана – це також реверанс у бік опозиції, щоби показати бунтівним коаліціантам (мається на увазі «Самопоміч» і Радикальна партія, які не хочуть голосувати за зміни до Конституції, – авт.), що в Раді можна щось і поміняти».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, голова Верховної Ради Володимир Гройсман підписав розпорядження про скликання пленарного засідання парламенту 31 серпня. В останній день літа народні обранці спробують ухвалити зміни до Конституції.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ