Посадовці вимагали по 200 доларів США за кожний автомобіль

На Буковині викрили злочинну схему, організовану посадовцями міжнародного автомобільного пункту пропуску. За безперешкодне ввезення на територію України автомобілів з іноземною реєстрацією посадовці вимагали по 200 доларів США за одиницю. Крім того, всі транспортні засоби були оформлені на підставних осіб. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції України.  

У схемі були задіяні начальник одного зі структурних підрозділів міжнародного автомобільного пункту пропуску, інспектори та посередники. За такою схемою лише впродовж двох місяців було ввезено понад 800 автомобілів.

6 вересня оперативники та слідчі, із залученням спецпризначенців КОРД, провели 14 обшуків. Вже затримані 5 осіб, зокрема, керівник структурного підрозділу  та двоє інспекторів митного пункту пропуску. На митниці правоохоронці виявили понад 4 тисячі доларів США та 23 тисячі гривень. Крім того, у одного із фігурантів справи за місцем мешкання вилучили понад 100 тисяч доларів, 4 тисячі євро та зброю.

Також правоохоронці вилучили чорнові записи, які свідчать про мільйонні прибутки затриманих.

На даний час перевіряється причетність до вказаної злочинної схеми та розподілу хабарів інших працівників митниці, зокрема, її керівництва.

Кримінальне провадження порушено за ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України. Вирішується питання про затримання фігурантів в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Нагадаємо, за даними Державної фіскальної служби, понад 63,9 тисячі автомобілів з іноземною реєстрацію знаходяться на території України незаконно.

З ранку 6 вересня в Києві біля Верховної Ради проходила акція власників автомобілів на європейських номерах за легалізацію нерозмитнених авто.  Під вечір 7 вересня поліція відтіснила автомобілістів з-під Ради. Зрештою мітингувальники за легалізацію нерозмитнених автомобілів завершили свій мітинг біля будівлі ВР.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, народний депутат від БПП Ніна Южаніна заявила, що перехід на українські номери вже ввезеним в Україну легковим авто з іноземною реєстрацією обійдеться їх фактичним власникам в 1,0-1,4 тисячі євро.

У листопаді Верховна Рада може ухвалити закон, який забороняє в’їзд незаконних автомобілів з іноземною реєстрацією в Україну.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ