Михайлівський Золотоверхий стане кафедральним собором Православної церкви України

Кафедральним собором Православної церкви України стане Михайлівський Золотоверхий собор, а не Софія Київська, як повідомляли раніше. Про це після першої служби на посаді предстоятеля Єдиної помісної української церкви заявив митрополит Київський і всієї України Епіфаній – передає 24.

«Ми прагнемо, щоб кафедральним собором єдиної української православної церкви був древній храм київських митрополитів – Софія Київська. Але ми розуміємо, наскільки ця пам’ятка є дорогою для нашого українського народу», – зазначив митрополит.

Він пояснив це рішення тим, що церква самостійно не зможе опікуватись цією величною пам’яткою: «У храмі Софії будуть звершуватись богослужіння в дні великих християнських свят та в дні великих історичних свят для українського народу. Кафедральним собором буде саме Михайлівський Золотоверхий собор, бо у Володимирському кафедральному соборі буде і надалі звершувати своє служіння святіший патріарх Філарет».

Очільник УПЦ також наголосив, що Філарет буде почесним духовним наставником єдиної Помісної української православної церкви.

Раніше спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявляв, що Собор святої Софії у Києві має стати головним собором єдиної Української православної церкви, і саме у ньому мають проходити богослужіння помісної церкви.

Читайте: В Україні створили Єдину помісну православну церкву