Хайко Маас «привітав досягнутий компроміс»

25 червня міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас поаплодував рішенню про повернення делегації Росії в Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ). Про це інформує Європейська правда.

«Росія повертається до Ради Європи – з усіма правами та обов’язками, що випливають з цього», – сказав Маас.

Він «привітав досягнутий компроміс». Крім того, глава німецького МЗС заявив, що хоче, щоби Росія залишилася в Раді Європи.

«Це хороша новина для російського громадянського суспільства», – додав Маас.

Як відомо, у ніч на 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму. Таким чином Росія повернулася до роботи в Асамблеї без обмежень права голосу. За резолюцію проголосували 118 депутатів, 62 – виступили проти, 10 – утримались.

Як свідчать результати голосування, оприлюднені на сайті асамблеї, резолюцію у повному складі підтримали делегації з Азербайджану, Франції, Іспанії, Італії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Португалії, Сербії й Туреччини. Частково рішення про повернення російської делегації підтримали Швейцарія, Німеччина, Молдова, Чехія, Вірменія і Нідерланди. Україна і Грузія проголосували проти у повному складі, також проти рішення проголосували більшість делегатів від Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Великої Британії і Швеції.

Тим часом українська делегація у ПАРЄ офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту проти повернення делегації РФ. Як заявив голова делегації Володимир Ар’єв на своїй сторінці у Facebook, українська делегація братиме участь лише у процесах, пов’язаних із позбавленням повноважень російської делегації.

Глава МЗС Павло Клімкін у свою чергу повідомив, що Міністерство закордонних справ України відкликає посла зі Страсбурга для консультацій через рішення про повернення Росії до ПАРЄ.