Росія визнала паспорти так званих ДНР і ЛНР

Міністерство закордонних справ України прокоментувало рішення РФ про визнання документів так званих ДНР-ЛНР. Про це інформує УНН.

В МЗС стверджують, що Росія де-факто визнала нелегітимну владу на окупованому Донбасі та фундаментально порушила Мінські домовленості.

«В Україні рішуче засуджують та не визнають ухвалення Кремлем указу про визнання так званих документів, що видані на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України», – ідеться у заяві відомства.

Крім того, у Міністерстві підкреслили, що це де-факто є «визнанням контрольованих Росією на окупованих українських територіях Донбасу нелегітимних органів влади».

Також зазначено, що російська сторона вкотре порушує державний суверенітет і територіальну цілісність України, свої міжнародні зобов’язання та фундаментально порушує мінські домовленості.

«Закликаємо наших міжнародних партнерів посилити тиск на Росію з метою неухильного виконання нею мінських домовленостей та повернення Кремля в міжнародне правове поле», – наголосили в МЗС.

Нагадаємо, 18 лютого, Президент Росії Владімір Путін підписав указ про визнання в Росії документів, виданих громадянам України і особам без громадянства, які проживають на окупованих територіях Донецької та Луганської областей України.