Блискавки стали причиною кількох великих пожеж

Приполярна Аляска пережила цього тижня найбільш спекотний день за всю історію спостережень – температура в Анкориджі (США) перевищила 32ºC, повідомляє ВВС.

«Околиці Анкориджа, найбільшого міста Аляски, в якому проживають 40% населення всього штату, затягнуті димом лісових пожеж, а річки переповнені водою. Попередній рекорд не дотягував і до 30ºC, середня температура для цієї пори року зазвичай становить 18ºC, а середня пікова – трохи нижче 24ºC», – ідеться у повідомленні.

У червні на Алясці – сезон гроз, і блискавки стали причиною кількох великих пожеж, зокрема біля Лебединого озера неподалік Анкориджа. Внаслідок цього з початку червня місто та його околиці час від часу окутує дим.

Метеослужба США радить місцевим мешканцям їздити з увімкненими фарами, обмежити фізичну активність, а людям літнього віку та хворим взагалі пропонує сидіти вдома.

Крім того, учені пов’язують зі зміною клімату масову загибель птахів – місцевого виду тупиків, що гніздяться на берегах Берингового моря. У дослідженні, оприлюдненому наприкінці травня, вони дійшли висновку, що птахи загинули через нестачу їжі, яка виникла внаслідок міграції планктону і риби у зв’язку з підвищенням температури води.

Читайте: Сотні мідій зварилися на пляжі Каліфорнії через аномальну спеку