В оточенні глави держави вважають, що міністр МВС «підставив» президента

В оточенні президента Петра Порошенка всю провину за проникнення Міхеїла Саакашвілі на територію України покладають на головного правоохоронця Арсена Авакова. Про це пише Українська правда.

«Аваков підставив президента. З п’ятої години вечора прикордонники просили допомоги у Нацгвардії, але ніхто не прийшов. У четвер Саакашвілі зустрічається з Ігорем Коломойським, а в неділю міністр, який був такий наполегливий у прагненні не пускати Саакашвілі, раптом знижує градус», – обурюється близький до Порошенка соратник, натякаючи на дружні відносини між міністром МВС Арсеном Аваковим та олігархом Ігорем Коломойським.

Про відповідальність Авакова за ситуацію з екс-президентом Грузії говорить ще один близький соратник Порошенка.

«Він займався Саакашвілі, це була його відповідальність. Він бодай міг внутрішні війська туди підтягнути, чому цього не зробив? А прориву б тоді не було. У нього була така тактика – показати Саакашвілі божевільним. Показав, і що?», – пише видання з посиланням на джерела.

Автори статті пов’язують звинувачення на адресу міністра з боку Адміністрації президента тим, що за три роки при владі Аваков став мало не єдиною противагою Порошенкові. У міністра внутрішніх справ є свої силовики, політичні союзники і вплив.

Нагадаємо, 10 вересня прикордонники польської сторони ПП «Шегині» пропустили Міхеїла Саакашвілі на територію України, однак у нейтральній зоні автобус Саакашвілі застряг: українська сторона закрила кордон зі свого боку, а прикордонники повідомили, що, згідно з інформацією оперативного чергового СБУ по Львівській області, перехід «Шегині» заміновано».

Після цього Саакашвілі разом зі своїми прихильниками прорвався через український кордон.

У МВС заявили, що під час інциденту на кордоні 11 бійців Нацполіції та 5 працівників ДПСУ отримали тілесні ушкодження.

26 липня президент Петро Порошенко позбавив Саакашвілі громадянства України. Сам політик у цей час був у Сполучених Штатах Америки.

Формальною підставою для припинення громадянства стало нібито приховування ним у 2015 році інформації про кримінальні справи проти нього у Грузії.

Колишньому президенту Грузії на батьківщині загрожує до 11 років позбавлення волі за чотирма кримінальними справами.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ