У президента відсутні будь-які інструменти впливу на Національне агентство із запобігання корупції, стверджують в АП

Адміністрація Президента відреагувала на звинувачення голови департаменту фінансового контролю НАЗК Ганни Соломатіної в тому, що Банкова повністю контролює Національне агентство із запобігання корупції. Там заявили, що не причетні до фальсифікацій перевірки електронних декларацій, повідомляє Українська правда.

«В Адміністрації Президента відсутні будь-які інструменти впливу на Національне агентство із запобігання корупції», – стверджують на Банковій.

У прес-службі зазначають, що відповідні заяви Ганни Соломатіної, очевидно, «слід розглядати в площині її робочих та особистих стосунків з керівництвом НАЗК».

«Прес-служба АП уповноважена заявити, що глава держави розраховує на ефективну роботу новостворених правоохоронних органів і вважає категорично неприйнятною інформаційну війну між цими відомствами, яка посилилася останніми днями і завдає шкоди суспільним інтересам», – наголосили на Банковій.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 14 листопада керівник департаменту фінансового контролю Національного агентства з запобігання корупції Ганна Соломатіна звинуватила голову НАЗК Наталію Корчак у фальсифікаціях перевірок електронних декларацій. За її словами це робиться «з метою політичної розправи або отримання хабарів».

Тим часом детективи Національного антикорупційного бюро проводять розслідування за фактами можливої корупції в Національному агентстві з питань запобігання корупції. Слідство не виключає, що службові особи НАЗК могли діяти в складі організованої групи. Попередня правова кваліфікація – ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України. Дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені 10 листопада за результатами повідомлення викривачів.