Води немає вже п’ятий день поспіль

Місто Вільногірськ Дніпропетровської області вже п’ятий день поспіль залишається без питної води. Рідина в кранах раптом почала смердіти і змінила колір. Мерія воду не вимкнула, тільки попередила: не вживати, а використовувати тільки як технічну. Про це інформує ТСН.

Смердюча жовта рідина, замість води, з’явилася в кранах ще минулого тижня. За останні дні трохи стала чистішою, але все одно не придатна для пиття. Люди порівнюють запах зі смородом гнилих водоростей.

Водопостачання не перекривали, пояснюють в мерії, щоб люди принаймні могли користуватися каналізацією. Школи, дитсадки та лікарні працюють. Цистерни розвозять місцевим мешканцям воду. Біля бювету – цілодобові черги.

Комісія вважає, що причина – у водозаборі біля самого берега. Мовляв, вода була настільки брудною, що очисне обладнання просто не впоралося.

«Дніпро перестав бути річкою з питною водою. Туди зливають все, що тільки можна. І це вже не річка з питною водою, а стічна канава», – заявив міський голова Вільногірська Володимир Василенко.

Наразі в лабораторії мають встановити, у чому причина – у цвітінні Дніпра, чи винні промислові скиди. Зразки води вже відібрали. Вночі проведуть дезінфекцію системи. Нормальну воду в кранах городян обіцяють дати через кілька днів.