Мешканці Донбасу усе більше розуміють, що перемогти Росію без НАТО буде складно

Підтримка НАТО в Донецькій області потроху росте, оскільки частина мешканців усе таки розуміє, що без НАТО ми самі себе не можемо захистити. Однак на Донеччині і Луганщині навіть під час війни з Росією дехто вважає, що безпеку нам може гарантувати військовий союз із РФ. Про це розповіла директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Кучеріва Ірина Бекешкіна у коментарі 24.

Згідно з інформацією експерта, якщо на Донбасі 2012 року підтримка НАТО була лише 0,3%, а 92% жителів були проти, то сьогодні в Донецькій області число прихильників приєднання до Альянсу зросло до 30%. Щоправда, Луганській області показник набагато нижчий – лише 10%.

Імовірно, припустила соціолог, це пов’язано з тим, що в Луганській області багато сільського населення, а також через відсутність роз’яснювальної роботи.

Проте, додала вона, як не дивно, але в обох областях навіть незважаючи на війну з Росією чимало мешканців вважає, що безпеку Україні може гарантувати військовий союз із РФ. Тобто, за словами Бекешкіної, значна частина населення Донбасу таки сподівається, що в нас іще щось буде з Росією.

«Це стереотипи, які глибоко сидять у свідомості цих громадян, які жили в СРСР. Зокрема, що ми завжди були з Росією, це все якесь непорозуміння, і затіяла все українська влада. А насправді ми брати, разом перемогли у війні. Такий собі плач Ярославни, який активно використовується російською пропагандою. І з цим важко щось зробити», – підкреслила фахівець.

Саме тому, переконана вона, потрібно працювати з молоддю, оскільки старше покоління вже не змінити. Єдині, хто може з ними працювати – їхні онуки.

Читайте: У параді на Хрещатику вперше візьмуть участь війська НАТО

БЕЗ КОМЕНТАРІВ