За даними Лещенка, Аваков суміщав роботу міністра і президента фірми
За даними Лещенка, Аваков суміщав роботу міністра і президента фірми

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков суміщав посаду в уряді з роботою директора своєї італійської фірми. Про це заявив народний депутат Сергій Лещенко та наголосив, що звертатиметься з цього приводу до правоохоронних органів щодо порушення законодавства, передає Українська правда.

За словами нардепа, він отримав в торгово-промисловій палаті італійської провінції Фрозіноне реєстраційні документи щодо підприємства AvItalia S.R.L. Згідно зі статутними документами, фірма була заснована в 2011 році з метою управління нерухомістю. Статутний капітал склав 1,8 мільйона євро, штат фірми складається з однієї особи.

Аваков був призначений на посаду міністра внутрішніх справ 27 лютого 2014 року. Як вказує Лещенко, станом на квітень 2015 року Аваков продовжував бути президентом італійської фірми AvItalia S.R.L.

Як відомо, за українським законодавством, Аваков не може суміщати роботу міністром з будь-якою іншою діяльністю, «окрім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час».

«Якщо сумісництво Авакова буде підтверджено компетентними органами, йому загрожує протокол про корупцію. При чому строк давності ще не сплив, – особа притягається до відповідальності не пізніше 3 місяців з дня виявлення, але не більше року з дня вчинення», – наголошує Лещенко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ