Стрічка змагатиметься з ще чотирма фільмами в національній конкурсній програмі ОМКФ / Ілюстраційне фото

Світова прем’єра повнометражної україно-польської стрічки «U311 «Черкаси» про анексію Криму відбудеться на міжнародному кінофестивалі в Одесі. Про це повідомляє прес-служба ОМКФ.

Режисером україно-польської картини став Тимур Ященко. Фільм розповідає історії Мишка та Лева – хлопців з українського села. Вони з різних причин опиняються на кораблі ВМС України «Черкаси», дислокованому в порту кримського озера Донузлав. У той час, коли екіпаж тральщика «Черкаси» проходить навчання, президент Янукович втікає з України, а Крим захоплюють «зелені чоловічки». Корабель повертається на базу, але порт вже втрачений.

Тральщик «Черкаси» разом з іншими кораблями українського флоту заблокований в озері Донузлав, шлях до моря перекритий затопленими судами. Українські кораблі здаються один за одним, лише екіпаж «Черкас» чинить опір і продовжує відважну, хоча й безнадійну, боротьбу з ворогом.

Зйомки фільму розпочалися у квітні 2017 року. Консультантом під час зйомок фільму був командир «Черкас» Юрій Федаш. Нині він – офіцер командування ВМС Збройних сил України, капітан 2-го рангу.

Стрічка змагатиметься з ще чотирма фільмами в національній конкурсній програмі ОМКФ. Це «Тато – мамин брат» Вадима Ількова, «Панорама» Юрія Шилова та «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча. Ще один фільм національної програми організатори кінофестивалю назвуть пізніше.

Оцінювати роботи національної конкурсної програми будуть нью-йоркський кореспондент Cahiers du Cinéma, член відбіркового комітету Міжнародного кінофестивалю у Локарно Ніколас Елліотт, режисер Йоанна Кос-Краузе (Польща), кінорежисер і актор Манія Акбарі (Іран), а також продюсер Іванна Дядюра (Україна).

Цьогоріч Одеський кінофестиваль відбудеться вже в 10-й раз. Він пройде з 12 до 20 липня.