Греція
Греції оцінює в 9 мільярдів євро німецький борг Афінам за збиток, нанесений в роки Першої світової війни

Державна скарбниця Греції оцінює в 9 мільярдів євро німецький борг Афінам за збитки, завдані країні в роки Першої світової війни. Про це пише finance.ua. Цю заяву оглядачі розглядають у контексті намагань Афін шантажувати Захід можливою відмовою платити за власними борговими зобов’язаннями, насамперед перед Німеччиною.

Згідно з архівними даними, борг Німеччини з Першої світової війни оцінюється в 486 мільйонів євро, або в сьогоднішніх цінах в 9 мільярдів євро, повідомила представник спеціальної робочої групи Держскарбниці. Із загальної суми збитку Греції було виплачено всього 1,5%, оскільки Німеччина перестала платити після конференції в Лозанні, де рішення ухвалювали «великі держави». Дані підрахунку виведено з загальних обсягів репарацій Німеччини. Проте Греція не підписувала рішень і вважає, що її претензії залишаються в силі.

До цього грецька влада підрахувала розмір репарацій за Другу світову війну. Греція домагається відшкодування збитку за зруйновану під час німецької окупації 1941-1944 років інфраструктуру та повернення примусово взятої так званої окупаційної позики. За даними влади Греції, Німеччина повинна виплатити від 278 до 340 мільярдів євро військових репарацій за збиток, нанесений економіці країни під час окупації в 1941-1944 роках, і за примусову «окупаційну» позику. Офіційний Берлін відкидає всі вимоги Афін.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у грецькому Центробанку заявили про можливість виходу з єврозони і навіть з ЄС. Наразі переговори між Грецією та міжнародними кредиторами зайшли в глухий кут. Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас заявив, що  чекатиме, доки кредитори «не перейдуть до реалізму». Раніше представники єврозони вперше обговорили можливий дефолт Греції.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ