Вогонь поширився на площу в близько 550 кв. м

У ніч на 16 квітня виникла пожежа в садибі Шидловських, побудованій в XVIII столітті. Вона є частиною пам’ятки культурної спадщини національного значення «Палацово-парковий комплекс «Старомерчанський» у Валківському районі на Харківщині. Про це повідомляє прес-служба ДСНС у Харківській області.

Повідомлення про пожежу на пров. Тетральному в сел. Старий Мерчик Валківського району області надійшло на номер «101» близько опівночі. Прибувши на місце виклику, рятувальники виявили горіння даху, перекриттів і частини приміщень другого поверху триповерхової будівлі садиби на загальній площі близько 550 кв. м.

«Складність в ліквідації цієї пожежі полягала у досить тривалому часі вільного горіння (пожежу помітили не відразу), значному поширенні вогню та конструктивними особливостями об’єкту. Перекриття та перегородки у будівлі були дерев’яними, покрівля виконана з металевих листів по дерев’яним конструкціям, сходові марші також дерев’яні», – йдеться в повідомленні.

Рятувальники зазначають, що по цих дерев’яних конструкціях вогонь поширювався дуже швидко, а крім того в будівлі відсутні як внутрішній, так і зовнішній протипожежний водовід.

Пожежники локалізували вогонь о п’ятій ранку. Перекриття й покрівля зруйновані пожежею, загиблих й травмованих не виявлено.

Рятувальники встановлюють причини виникнення вогню.

Довідка: Садиба Шидловських побудована в 1776-1778 роках. Входить в пам’ятку культурної спадщини національного значення «Палацово-парковий комплекс «Старомерчанський». До 1997 року в будівлі розташовувався сільськогосподарський технікум, згодом вона стала нічиєю і поступово зазнавала руйнувань.

У 2015 році чиновники Харківської обласної державної адміністрації заявили про плани відреставрувати садибу. Заступник голови обладміністрації Євген Шахненко заявляв, що «сприяти відновленню пам’ятника архітектури буде розробка туристичних маршрутів у Валківському районі». Однак до реставрації садиби обласна влада так і не приступила.