5 травня вогнеборцям вдалося локалізувати пожежу

У Харківській області на відкритій території ТОВ «Сміттєпереробний завод», де зберігались тверді побутові відходи, виникла пожежа. Про це повідомляє прес-служба ГУ ДСНС України Харківщини.  

Повідомлення про загоряння надійшло 4 травня о 15:46 до Служби порятунку «101» від працівників заводу.  До місця пожежі були направлені сили і засоби 5-ти пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС. Вогонь встиг поширитися на площу 700 кв.м.

Гасити такі пожежу доволі складно, адже під час горіння твердих відходів вогонь швидко поширюється всередині сміттєвого масиву і по його поверхні. При цьому горіння сміття супроводжується великою кількістю токсичного диму та, як наслідок, задимленням значної території навколо.

О 00:27 5 травня вогнеборцям вдалося локалізувати пожежу. Наразі проводяться роботи з її повної ліквідації. На місці працюють 5 одиниць пожежної техніки та 30 осіб особового складу ДСНС, а також 16 одиниць інженерної техніки сміттєпереробного заводу.

Нагадаємо, 30 травня 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі на Львівщині спалахнула масштабна пожежа. Після завершення гасіння під час збору пожежно-технічного обладнання стався зсув сміття, під який потрапили троє рятувальників та еколог Львівського комунального підприємства «Збиранка».

31 травня трьох рятувальників знайшли мертвими. Тіло комунальника досі не знайшли.

7 червня на звалищі знову виникла пожежа, було кілька вогнищ горіння і тління. 10 червня пожежу ліквідували.