Археологи відкрили древній курган в Україні

У місті Люботин, що на Харківщині, науковці виявили древній курган, який є одним із найстаріших курганів в басейні річки Сіверський Донець. Про це повідомив портал Місто Х.

Харківські науковці висловили думку, що курган, який належить до четвірки найбільших в області, предки використовували не для поховань, а для проведення ритуалів. Імовірно, знайдене древнє місце було для українців храмом.

«Допускаю, що цей курган був культовим храмом. В ньому ми не знайшли нічого, що б свідчило про поховання. Зокрема, ми не знайшли залишків тіл, заупокійної їжі. Крім того, будова кургану не нагадує могилу. Це, скоріше, жертовний пам’ятник», – зауважив директор Слобожанської археологічної служби Віталій Окатенко.

Вхід до кургану складається з трьох колон. Приміщення історичної знахідки в діаметрі 30 метрів, висота складає 1,5 метра. На місці розкопок вчені знайшли степовий склеп та керамічний посуд, зокрема, залишки грецької амфори, віночок амфори кінця VII – початку VI століття до нашої ери, горщик, черпак.

Нове відкриття має велику історичну цінність, оскільки археологи зможуть дослідити традиції древніх українців, запозичені з Азії.

Читайте: На Полтавщині археологи знайшли скіфське золото і стародавню амфору (відео)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ