У параді взяли участь 4,5 тис. військовослужбовців і 250 одиниць військової техніки

24 серпня Україна відзначає 27-му річницю незалежності – з цієї нагоди на головній вулиці столиці відбувся святковий парад військ «Марш нової армії». У ньому взяли участь 4,5 тис. військовослужбовців. 

У складі зведеної механізованої колони Хрещатиком проїхали близько 250 одиниць військової техніки: 17 основних бойових танків, 40 БМП, БТРів та броньованих машин, понад 50 артилерійських систем, близько трьох десятків зенітно-ракетних комплексів, зокрема і високоточна ракетна зброя «Вільха». Окрім того, під час параду над Києвом пролетіли 29 вертольотів та літаків.

Президент України Петро Порошенко, виступаючи з промовою на параді до Дня Незалежності, наголосив, що найнадійнішими гарантами незалежності України та мирної праці українців є українські воїни: Збройні Сили, Національна гвардія, флот, прикордонники, СБУ, поліція, інші силові структури.

«Про те, як змінилася українська армія за чотири роки, можна говорити хоч чотири години – є про що. Але ліпше за будь-які слова промовлятимуть зараз впевнена хода героїв, випромінюючий силу рух техніки та озброєнь і майстерність пілотів», – зауважив глава держави.

«Народна армія сьогодні звітує перед українським народом, а народ пишається своєю армією. Кожний, хто долучився до її розбудови, кожний, хто в 2014 році відправляв смс з грошима, хто кинув рідний дім і поїхав волонтером, військовослужбовці. Кожен по праву хай гордиться власним внеском у зміцнення обороноздатності», – додав президент.

Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих героїв, які віддали свої життя за мирне майбутнє України.

«Наша українська армія – це армія миру. Влітку 2014 року вона успішно звільнила більшу частину Донбасу від бойовиків. А, після того, як сталося пряме вторгнення російських регулярних військ, міцно тримає оборону на лінії зіткнення. Надійно захищає Україну вздовж усієї лінії кордону з нашою агресивною сусідкою», – наголосив Петро Порошенко та нагадав слова автора Акту проголошення незалежності України Левка Лук’яненка: «Доки нація бореться, вона живе».

Президент окремо відзначив, що сьогодні Міністр оборони вперше в історії вітав учасників Параду словами «Слава Україні!». За словами Порошенка, він подає до Верховної Ради законопроект про зміни до військових статутів, згідно з яким це гасло стане головним вітанням в ЗСУ.