Імовірно, що на Кіпрі впала ракета С-125

У ніч на 1 липня на північ від столиці Кіпру Нікосії стався потужний вибух внаслідок падіння невідомого об’єкта. Постраждалих в результаті інциденту немає. Очевидці повідомляють, що бачили спалах в небі, після чого було чути три гучних вибухи. Про це пише Кореспондент з посиланням на місцеві ЗМІ.

Вибухи сталися в окупованому районі Кіпру Пентадактілос. Виступаючи на місці події, лідер кіпріотів-турків Мустафа Акинджі сказав, що, згідно з попередньою інформацією, вибух стався внаслідок падіння військового об’єкта, безпілотного літального апарату або ракет.

Акинджі припустив, що до краху об’єкта привели військові операції на Близькому Сході. Також він не відкидає, що об’єкт був російського виробництва.

Міністр закордонних справ невизнаної псевдодержави Кудрет Озерсай також стверджує, що вибухнув або безпілотний літак, або ракета.

Поліція Кіпру поки не знає про причини вибуху. Турки-кіпріоти і ЗМІ на окупованій території повідомляють, що йдеться про катастрофу гелікоптера, літака або вибух боєприпасів.

Газета Kibris Haberci публікує фотографії з місця події і повідомляє, що було виявлено уламок літака.

Турецький журналіст Хусейн Екмекчі також опублікував на своїй сторінці у Facebook фотографії з місця події. Він стверджує, що на уламках є написи російською мовою. На його думку, найбільш ймовірно, що Сирія активувала свої системи ППО у відповідь на удар Ізраїлю. Таким чином, імовірно, що на Кіпрі впала ракета С-125.

Як відомо, Кіпр розташований неподалік Сирії.

Минулої ночі Ізраїль завдав ракетного удару по Дамаску. Сирійські системи ППО відбили напад. За даними місцевих ЗМІ, в небі над містом була чутна серія потужних вибухів.

Пізніше стало відомо, що внаслідок удару загинули четверо мирних жителів, зокрема і дитина. Крім того, повідомляється, що 21 людина отримала поранення.