У столиці планують відновити районні ради та їхні виконавчі органи

Кандидат у народні депутати від «Слуги народу» Віталій Безгін заявив, що президентська політсила має намір відновити в Києві районні ради та їхні виконавчі органи, які були ліквідовані рішенням Київської міської держадміністрації в 2010 році. Про це він сказав в ефірі ОбозTV.

За його словами, одним із пріоритетних законопроектів в перший місяць роботи нової Ради буде закон «Про столицю», який передбачає суттєві зміни в управлінні Києвом. Документ планують розглянути вже у вересні поточного року.

«Новий законопроект передбачає істотні зміни в управлінні Києвом, щоби нарешті віддати необхідні права громадам. Це стосується відновлення районних рад, відділення КМДА від виконавчої гілки влади столиці», – розповів Безгін.

Кандидат в депутати нагадав, що зараз в Києві є районні держадміністрації, але немає виборчих органів – райрад.

«Тобто по суті немає самоврядування на рівні районів. Наша позиція щодо Києва: ми повинні створити при Київраді виконком, відновити районні ради і при райрадах теж будуть виконавчі комітети, які займатимуться безпосередньо проблематикою району», – пояснив Безгін.

«РДА – по суті, призначенці, які не несуть політичної відповідальності, і представляють центральну вертикаль. Їх ми хочемо прибрати», – уточнив він.

Безгін додав, що президентська політсила планує продовжити децентралізацію в Україні. Ще один першочерговий законопроект – це проект закону «Про основи адміністративно-територіального устрою України».

Як відомо, райради в Києві були ліквідовані рішенням КМДА у 2010 році. Через п’ять років – в 2015-му – їх номінально відновили, проте вибори на районному рівні досі не відбулися.

Нагадаємо, 24 липня голова Офісу президента Андрій Богдан попросив Кабмін звільнити Віталія Кличка з посади глави Київської міськадміністрації. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв, що Кабмін розгляне питання про погодження звільнення Віталія Кличка на найближчому засіданні. Однак, поки що засідання уряду так і не відбулося через відпустку Гройсмана.

5 серпня стало відомо, що мер Києва Віталій Кличко офіційно пішов у відпустку, яка триватиме до 9 серпня.