Мораторій діятиме до моменту повного припинення окупації території України

Львівська облрада запровадила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області. Під час сесії 18 вересня за відповідне рішення проголосували 57 депутатів, повідомляє ZiK.

«Встановити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Львівської області до моменту повного припинення окупації території України», – йдеться у рішенні.

Депутати доручили ЛОДА вжити заходів щодо створення міжвідомчої робочої групи (за участю громадськості, правоохоронних органів та районних держадміністрацій) з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних та юридичних осіб про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області.

Облрада рекомендувала органам місцевого самоврядування області ухвалити аналогічні рішення щодо встановлення на відповідній території мораторію на публічне використання російськомовного продукту в будь-яких формах до моменту повного припинення окупації території України.

Виконавчому апарату облради доручено напрацювати та подати на розгляд обласної ради звернення до Верховної Ради щодо необхідності внесення змін до законодавчих актів України стосовно заборони публічного відтворення аудіовізуальних творів мовою держави-агресора.

Не уточнюється, чи передбачено покарання за порушення мораторію.