За даними розвідки, провокація має на меті дискредитацію сил АТО напередодні переговорів у «нормандському форматі»

У Генштабі сил АТО не виключають, що 19 грудня бойовики незаконних збройних формувань «ДНР»-«ЛНР» можуть вдатися до агресивних наступальних дій по усій лінії зіткнення району проведення антитерористичної операції. Про це свідчать дані розвідки, інформує прес-центр штабу АТО  у Facebook.

Зазначається, що це пов’язано із заявою Міноборони РФ про намір відкликати російських офіцерів із Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК).

«Зокрема, ворог планує активізувати роботу своїх ДРГ на військових об’єктах Збройних Сил України, об’єктах енергетичної й транспортної інфраструктури, збільшити кількість провокативних обстрілів у бік наших позицій та житлових кварталів населених пунктів поблизу лінії розмежування», – зазначають у Генштабі.

«Крім того, для обвинувачення сил АТО в порушені Мінських домовленостей бойовики частіше обстрілюватимуть власні позиції із ствольної артилерії великого калібру, реактивних систем, танків та інших видів озброєння», – додають у прес-центрі.

У штабі АТО повідомляють, що дані провокації спрямовані на обурення місцевого населення з метою негативного ставлення, а іноді і агресії в бік українських військ, особливо напередодні консультацій у «нормандському форматі» та засідання тристоронньої контактної групи у Мінську, планових візитів представників ОБСЄ та інше.