Вихід компанії «Белавтодор» на український ринок супроводжувався низкою скандалів

У Миколаївській області будівельники білоруського підрядника «Белавтодор» неякісно укладали асфальтобетонну суміш. Внаслідок цього після сильної зливи асфальт взявся грудками. Про це повідомляє місцеве видання Новости N

Відповідне відео з’явилося в соцмережах.

На відео видно, як будівельники в робах з логотипом «Белавтодор» вкладають асфальтобетонну суміш, нехтуючи технологіями. Автор вролика вказує на конкретні нормативні прогалини під час ремонту дороги, проте співробітники білоруського підприємства сприймають критику неадекватно і не бачать проблеми у порушенні Державних будівельних норм.

«На відео однозначно видно, що той асфальт, який укладається, вкладається на мокру поверхню. Це факт. У нас є чіткі норми ДБН, згідно яких основа, на яку вкладається асфальтобетонна суміш, має бути чистою і сухою», – коментує відео в.о. директора ДП «ДерждорНДІ» Артем Безуглий.

Він додав, що неозброєним оком видно, що та суміш, яку компанія «Белавтодор» вкладає на дорогу, не відповідає визначеним температурним нормами для асфальтобетонних сумішей.

«На відео видно, що суміш аж «схвачується». Суміш остигла і її температура не 150-160 градусів, як це має бути згідно ДБНа», – додав експерт.

Артем Безуглий наголосив, що такий «ремонт» дороги призведе до суттєвої втрати якості майбутнього покриття.

«Суміш не буде належним чином ущільнена. В подальшому це закінчитися вибоїнами на дорозі», – резюмував експерт.

Як повідомляли ЗМІ, вихід компанії «Белавтодор» на український ринок супроводжувався низкою скандалів. Зокрема, ця компанія планувала побудувати асфальтобетонний завод поблизу ботанічного саду ім. Гришка. Проти цього виступили екологи і місцеві мешканці, останні погрожували перекрити Столичне шосе.

Також з’явилася інформація про те, що білоруський підрядник вигравав українські тендери завдяки лобістам в «Укравтодорі», зокрема одним із них був радник голови структури Олександр Кава.

У ситуацію із лобіюванням білоруської компанії втрутилось ВО «Свобода». Політична сила  виступила із закликом до Кабінету міністрів призупинити виділення фінансування білоруському холдингу «Белавтодор» на реалізацію проектів з ремонту та будівництва доріг в Україні. Зокрема, голова політсили Олег Тягнибок вимагав від українського уряду переглянути намір виділити на ремонт траси «Київ – Одеса» близько 700 млн грн компанії «Будівельно-монтажний трест №8», яка структурно належить білоруському державному холдингу «Белавтодор». Цю ініціативу підтримали і депутати більшості парламентських фракцій, написавши відповідне депутатське звернення на ім’я прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.