У 2018 році до сторіччя незалежності у Польщі презентують паспорт у новому дизайні

Після протестів України та Литви Польща відмовилась від ідеї зображувати у нових паспортах львівський Меморіал орлят та вільнюські Святі ворота. Про це повідомив глава МВС Польщі Маріуш Блащак, передає Onet.pl.

«Після розгляду зауважень, які надійшли до міністерства, та рекомендацій експертів з питань, що викликали суперечки, я ухвалив наступне рішення: якщо йдеться про Цвинтар львівських орлят, то замість нього була представлена постать Антося Петрикевича», – сказав він.

Міністр нагадав, що Петрикевич став наймолодшим кавалером ордену Virtuti Militari, коли у віці 13 років разом з іншими львівськими орлятами боровся за незалежність Польщі і похований на Цвинтарі орлят.

Замість зображення вільнюських Святих воріт у польському паспорті має з’явитися напис із гробниці Марії Пілсудської.

Нагадаємо, у 2018 році до сторіччя незалежності у Польщі презентують паспорт у новому дизайні. У травні міністерство внутрішніх справ країни створило команду експертів, які розробили 26 графічних малюнків для нового документа. 13 із них вже остаточно затвердили, серед схвалених зображень був Меморіал орлят у Львові. Серед інших зображень, що їх планували розмістити на документі, була і Остра Брама (Святі ворота) у Вільнюсі. Подібна ініціатива викликала протести Литви та України. Зокрема, посла Польщі в Україні Яна Пекло викликали до МЗС.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ