Щоб потрапити в метро чи вийти з нього, кожен має пройти через тунель, над яким працює кран

18 лютого відкрили другий вестибюль станції метро «Героїв Дніпра», виходячи з якого, кожен потрапляє на будівельний майданчик торгово-розважального центру «Оазис». Про це у Facebook написав мешканець Оболоні Олександр Гришко й проілюстрував чергове столичне «покращення» відповідним відео.

Згідно з п. 4.28 Державно-будівельних норм (ДБН А.3.3.2-2009), допуск сторонніх осіб на будмайданчик заборонено, а згідно з п. 4.30 особи, що відвідують будівельний майданчик, мають носити білі будівельні каски та сигнальні жилети (це колір саме для відвідувачів та відповідальних осіб).

«Щоб потрапити в метро чи вийти з нього, кожен має пройти через тунель з бетону та профнастилу, над яким працює кран, піднімаючи великогабаритні вантажі. Враховуючи, що на будмайданчиках часто падає арматура, цегла, техніка, кожен, хто заходить і виходить з метро, мав би отримати будівельну каску та пройти курс із техніки безпеки».

У забудовника – ТОВ «Єлікон ЛТД» – у «колі» станції «Героїв Дніпра» є 9 окремих ділянок, розділених ділянками земель комунальної власності. Це було передбачено спеціально для безперешкодного потрапляння людей до входу і виходу з метро. Право на землю у нас «вертикальне», тобто будувати над землями комунальної власності (саме це і робить забудовник!) – не дозволено.

«Попри очевидні порушення та небезпеку, на яку щодня наражаються тисячі киян, мер Києва Віталій Кличко не хоче відкликати містобудівні умови і обмеження, щоби зупинити це будівельне свавілля. Замість цього мер протягом півроку невпинно повторює, що на станції метро проводиться гідроізоляція і хімічне укріплення ґрунтів, а без згоди громади, мовляв, ніякого будівництва ТРЦ не буде. Зрештою Кличко дочекається, поки в оболонців урветься терпець і за цю відверту брехню вони його просто вишвирнуть з Київради!» – пише блогер Олександр Гришко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ