На першій сторінці підручника – цитата вождя пролетаріату. Далі установка: «російська – мова міжнародного спілкування»

В Одеській області діти із села Утконосівка мало того, що вивчають російську мову в школі, так ще й за застарілими підручниками, які підлягають декомунізації. У книжках є цитати Леніна, йдеться про «комсомол» та гордість «червоного прапора». Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив журналіст Андрій Цаплієнко.

Він уточнив, що переважна більшість жителів Утконосівки (близько 90%) розмовляють румунською. Дітям пропонують вчити ще одну мову на вибір. Батьки зазвичай обирають російську.

«Нічого не маю проти російської. Пушкін же не винен, що його мовою говорять окупанти. Але вчитуюсь у підручник. І впадаю в ступор. Це – незалежна Україна. Це – четвертий рік війни», – пише журналіст.

На першій сторінці книжки – цитата Леніна. Далі установка: «російська – мова міжнародного спілкування». І вичерпне пояснення, чому росіянам не потрібен перекладач.

Також містить підручник і статтю про «червоний прапор», який у книзі називають «гордістю, символом незалежності та величі».

«І головне. За цими мантрами російську мову в Утконосівці вивчали і в дев’яносто сьомому, і в дві тисячі першому, і в дві тисячі восьмому. Оккуппант не тільки на Сході. Він – в голові. Якщо не у кожного, то у багатьох. І тепер ясно, як він туди потрапляє. Війна? Декомунізація? Ні, не чули», – резюмує Андрій Цаплієнко.

Оккупация начинается с головы. Причем, с детской. И враги это хорошо понимают. Эти учебники русского языка на днях выдал…

Közzétette: Andriy Tsaplienko – 2017. június 21.

1 КОМЕНТАР

  1. цаплиенко-цапля -ренегат и урод.Сунет свой поганый нос куда не зовут.Лучше пой дифирамбы хунте

Comments are closed.