Паспорт нападника на Осмаєва і Окуєву

Кілером, який здійснив замах на учасника АТО Адама Осмаєва, є  пітерський бандит Артур Денісултанов-Курмакаєв на прізвисько «Дінґо», який вбив охоронця президента Чечні Рамзана Кадирова. Про це повідомляє Еспресо.TV

Журналісти знайшли публікацію російського видання Руспрес за 2009 рік.  У повідомленні зазначається, що колишнього охоронця Кадирова – Умара Ісраїлова, який звинувачував президента Чечні Рамзана Кадирова в тортурах, 2009 року вбили у Відні, де він просив політичного притулку.

Артур Денисултанов-Курмакаєв

На допиті після вбивства, Курмакаєв розповідав про списки ворогів Кадирова, де є 300 кандидатів на відстріл. За словами Денісултанова-Курмакаєва, він нібито теж виконував волю Кадирова. Йому слід було переконати Ісраїлова повернутися до Чечні, а після відмови надійшов наказ вбити відступника.

Газета New York Times, яка проводила власне розслідування смерті Ісраїлова, з посиланням на офіційні свідчення Курмакаєва писала, що влітку 2008 року він незаконно потрапив до Європи за завданням високопоставленого чиновника з оточення Кадирова для того, щоби змусити Умара Ісраїлова відкликати свою скаргу зі Страсбурґа.

Уродженець чеченського Гудермеса Артур Денісултанов вперше був засуджений в 1990 році ще в Чечено-Інгушській АРСР. Тоді він отримав два роки за вимагання, але в лютому 1991-го вийшов за амністією, оголошеною Джохаром Дудаєвим.

Денісултанов «прославився» завдяки гучній історії зі своїм обміном у 1998 році на російського солдата, який перебував в чеченському полоні.

Денісултанов взяв прізвище Курмакаєв влітку 2001 року, коли одружився із сестрою відомого гатчинського бізнесмена Кіяма Курмакаєва. Згодом він неодноразового змінював паспорти і прізвища.

У МВС Україн заявляють, що не можуть ані підтвердити, ані спростувати інформацію журналістів до проведення допиту.

Раніше в СБУ заявили, що не мають підтверджених даних щодо причетності російських спецслужб до нападу на Адама Осмаєва та Аміну Окуєву.

Як відомо, 1 червня на Подолі у Києві невідомий під виглядом іноземного журналіста, який нібито хотів взяти інтерв’ю, стріляв в учасників АТО Aдама Осмаєва і Аміну Окуєву. Окуєва з метою самозахисту відкрила вогонь у відповідь і поранила стрільця.

Правоохоронці розглядають як основну версію скоєння злочину патріотичну позицію подружжя. За фактом замаху на вбивство порушено кримінальне провадження за ст. 15 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України.

На даний момент Осмаєв і кілер із тяжкими вогнепальними пораненнями перебувають у реанімаційному відділенні лікарні та  підключені до апаратів штучної вентиляції легень.

За словами лікарів, кулі з тіл не діставали, адже були наскрізні поранення. Допитів поки що не проводили, оскільки поранені не можуть говорити.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ