Павло Клімкін зустрівся із главою МЗС Угорщини Петером Сійярто у Варшаві

Наступного тижня Будапешт змінить назву посади угорського урядового «уповноваженого із Закарпаття», після чого в Міністерстві закордонних справ України запровадять схожу посаду. Про це повідомив журналістам глава МЗС України Павло Клімкін за підсумками двосторонньої зустрічі з главою МЗС Угорщини Петером Сійярто у Варшаві, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Рішення буде наступного тижня, його буде опубліковано в відповідних угорських джерелах. Ми домовилися, що після зміни назви та його публікації ми в нашому міністерстві зробимо не зовсім відповідну, але посаду, що покриватиме транскордонне співробітництво», сказав Клімкін.

Про те, що Угорщина змінить назву посади, Клімкін повідомляв і раніше, наприкінці серпня, після розмови з Сійярто.

Нагадаємо, 2 серпня уряд Угорщини вирішив створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну.

У відповідь на це МЗС України вручило Тимчасовому повіреному у справах Угорщини в Україні ноту з вимогою надання офіційних роз’яснень. Київ висловив обуренння через нову назву посади, яка сприймається як втручання у внутрішні справи, оскільки «до компетенції уповноваженого віднесено частину суверенної території України».

Пізніше стало відомо, що уряд Віктора Орбана призначив на посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області,  Іштвана Грежу, який з 2016 року опікується Закарпаттям.