Український інститут національної пам’яті наголошує, що, згідно із законом про декомунізацію, пам’ятник Жукову повинен бути демонтований

У Харкові повернули на місце пам’ятник радянському маршалу Георгію Жукову. Про це повідомив мер міста Геннадій Кернес у Facebook.

«Як і обіцяв – сьогодні повернули на місце», – написав міський голова і оприлюднив фото відновленого пам’ятника.

Думки коментаторів з цього питання розділилися. Одні вітали таке рішення влади, інші, навпаки, обурювалися. «На радість ваті», – написав один з користувачів. «Мерзота», – прокоментував інший.

Також користувачі пишуть, що краще б Кернес виділив гроші на ремонт житлового фонду або навів порядок в транспортній галузі.

Як відомо, Український інститут національної пам’яті наголошує, що, згідно із законом про декомунізацію, пам’ятник Жукову повинен бути демонтований.

Пам’ятник Жукову у Харкові знесли 2 червня під час акції протесту біля Палацу спорту, де в той день проходив з’їзд партії Геннадія Кернеса та Геннадія Труханова «Довіряй справам».

Мер Харкова Геннадій Кернес запевнив, що пам’ятник Жукову за його допомогою та фонду партії екс-регіонала Віталія Хомутинніка «Відродження» буде відновлено якнайшвидше.

У 2016 році в рамках виконання закону про декомунізацію проспект Маршала Жукова у Харкові перейменували на проспект Петра Григоренка.

8 травня 2019 року на сайті Харківської міськради зареєстрували електронні петиції з вимогою повернути проспекту та станції метро ім’я маршала Жукова.

19 червня Харківська міськрада ухвалила рішення про повернення проспекту Петра Григоренка імені радянського маршала Георгія Жукова. Рішення передбачає також, що ім’я Петра Григоренка буде присвоєно новій вулиці, яка розташованя від вул. Римарська до вул. Клочківська.

Місцева поліція порушила кримінальне провадження через рішення Харківської міськради.

21 червня мер Харкова Геннадій Кернес підписав рішення Харківської міськради про перейменування проспекту Григоренка на проспект радянського маршала Жукова.