Завершити будівництво обіцяють у 2021 році, наразі виконано 30% робіт

Станом на 2019 рік Державна прикордонна служба витратила 1,3 мільярда гривень на будівництво фортифікаційних споруд на українсько-російському кордоні – на так званий проект «Стіна». Про це розповів прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян, повідомляє Слідство.Інфо.

Завершити будівництво обіцяють у 2021 році, наразі виконано 30% робіт.

«Стіна» мала обійтися державі в чотири мільярда гривень. Проект планували завершити 2018 року, однак через недостатнє фінансування зробити це планують у 2021 році. 1,3 мільярда гривень, які вже витратили на будівництво, виділяються з державної програми «Заходи з інженерно-технічного облаштування кордону», а також додаткових джерел фінансування.

За словами Слободяна, наразі роботи на кордоні відновилися.

«Від 1 березня в Харківській та Луганській областяха та деяких інших ділянках, де дозволяє стан ґрунту, відновилися інженерні роботи», – сказав він.

Серед генпідрядників проекту «Стіна» – понад 10 підприємств. Деякі з них фігурують у кримінальних провадженнях. Наразі детективи НАБУ, Генеральна прокуратура та військові прокурори досліджують їхню роботу з облаштування кордону.

Упродовж 2015-2018 років Державна прикордонна служба України відмовляється оприлюднювати контракти зі зведення фортифікаційних споруд в рамках проекту «стіна Яценюка», посилаючись на державну таємницю.

У Держбюджеті на 2019 рік за бюджетною програмою «Заходи з інженерно-технічного облаштування кордону» закладено видатки загального фонду  у сумі 400 млн грн.

Торік на будівництво «Стіни» витратили 500 мільйонів гривень.