В аеропорту «Київ» на главу держави чекав не звичний кортеж, а чотири мінібуси-фольксвагени і «Мерседес» на «номерах прикриття»

З 1 по 8 січня президент Петро Порошенко здійснив таємний вояж на Мальдівські острови. Глава держави відпочив у 5-зірковому курортному готелі Chevan Blanc Randheli. Це розкішні приватні вілли посеред Індійського океану. Про це повідомляє програма Схеми.

Журналісти підрахували, що неафішований президентський відпочинок разом з перельотом загалом коштував не менше ніж 500 тисяч доларів, що становить понад 14 мільйонів гривень.

Журналісти повідомляють, що Управління державної охорони засекретило інформацію про те, чи забезпечували його співробітники охорону президента Петра Порошенка під час його відпочинку на Мальдівських островах.

Редакція звернулася до УДО з проханням повідомити, чи відряджали співробітників управління з Порошенком під час відвідин Мальдів і якщо так, то скількох; чи зустрічали співробітники УДО президента в аеропорту «Київ» вночі 8 січня та чи має голова держави право користуватись приватним літаком або чартером приватної компанії для приватних перельотів.

У відповіді за підписом начальника УДО Валерія Гелетея йдеться лише про те, що державна охорона посадових осіб, визначених законом, забезпечується безперервно в місцях їх постійного і тимчасового перебування, однак точних відповідей на запитання немає.

«Запитувані відомості становлять службову інформацію», – йдеться у відповіді на запит.

Водночас знімальна група програми «Схеми» 8 січня ввечері зафіксувала, що на приліт президента в аеропорту «Київ» не чекав звичний кортеж, на перехрестях не чергували поліцейські, а довкола аеропорту не було нацгвардійців.

Натомість на територію аеропорту, конспіруючись, час від часу вимикаючи фари, заїхали чотири мінібуси-фольксвагени і «Мерседес» на так званих «номерах прикриття», як пізніше з’ясували журналісти.

Нагадаємо, прес-служба глави держави звітує, що на Мальдівах Порошенко відпочив за власний рахунок, а не за державний кошт, що буде відображено в його електронній декларації.

Там також запевнили, що з міркувань безпеки було вирішено оприлюднити «постфактум» інформацію про поїздки Порошенка на Мальдіви у січні та до резиденції Гута у грудні.